Paczkomaty InpostPaczkomaty InPost to system skrytek pocztowych, służący do odbierania paczek 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Osoba robiąca zakupy przez Internet - po zamówieniu przesyłki do Paczkomatu InPost - otrzyma SMS i e-mail z kodem odbioru. Aby odebrać przesyłkę wystarczy wpisać na panelu Paczkomatu InPost numer telefonu komórkowego oraz otrzymany kod odbioru, a skrytka z oczekiwaną przesyłką otworzy się.

Jeśli Klient nie odbierze przesyłki w ciągu 3 dni, zostanie ona przewieziona do najbliższego Oddziału InPost. O adresie, pod którym paczka będzie czekać do odbioru Klient zostanie poinformowany SMS-em i e-mailem. W przypadku nieodebrania przesyłki w ciagu 14 dni od momentu doręczenia jej do Paczkomatu InPost, InPost zwróci przesyłkę Nadawcy.

Zalety Paczkomatów InPost:

  atrakcyjny koszt przesyłki
  wygodne odbieranie paczek z paczkomatów bez oczekiwania w kolejce, bez zbędnych dokumentów
  dostępność Paczkomatów Inpost – 24/7 to niezależność od kurierów, czy godzin otwarcia punktów pocztowych, samodzielne decydowanie o porze i lokalizacji odbioru paczki
  doręczenie przesyłki do Paczkomatu InPost najpóźniej w ciągu 2 dni roboczych od dnia nadania
  powiadomienie o oczekującej paczce w Paczkomacie InPost e-mailem i SMS-em
  stały monitoring kamer wideo, gwarantujący bezpieczeństwo przesyłek w Paczkomatach InPostLista oddziałów InPost, z których można odebrać paczki: