Pewnie doskonale pamiętasz, jak nie lubiłeś okresu choroby i lekarstw podawanych przez rodziców. Były one wmuszane, dopóki finalnie się ich nie wzięło. Teraz, będąc rodzicem, stoisz po drugiej stronie, i sam doskonale widzisz ile pracy trzeba włożyć, by maluch w końcu zdecydował się na wypicie syropku. Niestety, każdego rodzica czeka ciężka walka, bo przecież żadne dziecko nie lubi leków, a już po samej reakcji swoich opiekunów widzi, że nie jest to nic smacznego i przyjemnego. Aplikatory, które znajdziesz w opakowaniach leków, często wyglądają dosyć groźnie dla samego rodzica, a tym bardziej dla niepewnego malucha. Mogłoby się wydawać, że chociaż nie zna on świata, ma wrodzoną umiejętność rozpoznawania leków i wszystkiego, co z nimi związane. Dlatego warto sięgnąć po alternatywne rozwiązania, które pozwolą uśpić jego czujność.
Jak podać dziecku lekarstwa?
Podanie lekarstw dziecku dla wielu rodziców jest zabiegiem, który niemal graniczy z cudem. Maluch się wyrywa, szarpie, uderza maleńkimi rączkami na znak protestu. Trudno wówczas podać mu syrop, tym bardziej że po chwili zaczyna płakać, okropnie się przy tym wydzierając. Taki scenariusz potrafi trwać nawet kilkadziesiąt minut. Po pewnym czasie odpuszczamy, uspakajamy dziecko i liczymy, że po chwili o wszystkim zapomni i uda nam się spokojnie podać lekarstwo. Nic bardziej mylnego...
Dziecko, do pierwszego roku życia w zasadzie nie posiada własnej odporności. Otrzymuje ją od matki, a później wraz z jej mlekiem. Jednak dopiero po upływie pierwszych 12 miesięcy organizm malucha zaczyna sam produkować przeciwciała. Dopiero około 3-4 roku życia jest ona w pełni rozwinięta. Do tego czasu każde dziecko jest narażone na infekcje oraz choroby.
Niezależnie od wieku dziecka, podczas podawania lekarstw powinno się do niego mówić. Nawet gdy maluch nie rozumie Twoich słów, słyszy on uspokajające brzmienie głosu znajomej mu osoby. Mówiąc, zdecydowanie zwiększasz swoją szansę na skuteczność zaaplikowania leku. Możesz również dać dziecku dobry przykład i samemu spróbować syropu jednocześnie pokazując, jak bardzo jest on pyszny. Jednak, gdy nawet ten sposób zawiedzie, warto wybrać alternatywną metodę i sięgnąć po smoczek do dozowania leków.
Postaw na smoczek do podawania lekarstw!
Oprócz tradycyjnych aplikatorów do leków rodzice mają do wyboru również inne rozwiązanie, które wydaje się niemal idealne. Prawie każde dziecko jest przyzwyczajone do korzystania ze smoczka - usypia z nim, jest nim uspakajane oraz może stanowić ulgę dla obolałych dziąseł. Podanie go przez rodzica nie jest, więc niczym podejrzanym... i tutaj pojawia się Twoja szansa!
Smoczki do podawania leków sprawią, że choroba malucha już nie będzie taka straszna. Maluch nawet nie zauważy różnicy między smoczkiem specjalistycznym a tradycyjnym. Nie musisz obawiać się, że podasz dziecku zbyt dużą dawkę syropu, gdyż posiada podziałkę, która umożliwia bezpieczną aplikację leku. Syrop wlejesz do dedykowanej i szczelnie zamykanej komory, której maluch sam nie otworzy. Poprzez wrodzony odruch ssania, każde dziecko bez problemu pobierze lek. Ruchoma zapora smoczka uniemożliwia zachłyśnięcie się dziecka, więc jest to doskonałe rozwiązanie dla każdego malucha.
Wybierając smoczek, zwróć uwagę na jego właściwy rozmiar oraz materiały, z których został wykonany. Produkt powinien być wolny od BPA i jego pochodnych. Kupując produkty w naszym sklepie, możesz być pewien wysokiej jakości produktów oraz bezpiecznych dla zdrowia materiałów. Cieszące się popularnością smoczki specjalistyczne pochodzą od marki Numimed.
zwiń tekst