Gra w Bule Petanque Wooden Box 6szt. Tactic Games
Gra w Bule Petanque Wooden Box 6szt. Tactic Games
219,99
207,00

Gra w Bule Petanque Wooden Box 6szt. Tactic Games

     
219,99
207,00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 219,99
56319
W magazynie. Wysyłka JUTRO
Dostawa od 9,50
-6%
  • Opis produktu
Zapytaj o produkt

Pétanque od Tactic Games to tradycyjna francuska gra towarzyska w Bule z elementami zręcznościowymi. Popularna w szczególności w południowej Francji (Prowansja), ale uprawiana także w innych regionach Francji i w innych krajach, szczególnie śródziemnomorskich. Pojawiająca się od kilku lat w miastach Polski, głównie w parkach i niewybetonowanych skwerach.

Boules w wersji sportowej, jako dyscyplina, nosi nazwę Petanque i jest rozgrywana przez dwie drużyny:

3 graczy przeciw 3 graczom zwany wtedy Triplette
2 Graczy przeciw 2 graczom zwany Dublette
1 Gracz przeciw 1 graczowi zwany Tate-a-tete
Drużynę rozpoczynającą rozgrywkę wybiera się poprzez rzut monetą. Jeden z graczy pierwszej drużyny wybiera miejsce rzutów i rysuje na ziemi okrąg o średnicy nie mniejszej niż 35 cm i nie większej niż 50 cm.


Zasady gry:

Pierwszy gracz stojąc obiema nogami w narysowanym okręgu rzuca świnkę na odległość od mniej więcej 6 do 10 m, zachowując 1 m odstępu od przeszkód (mury, drzewa, krzaki).
Rozpoczynający grę rzuca kulę możliwie najbliżej świnki. Obie stopy rzucającego muszą się znajdować wewnątrz okręgu i mieć kontakt z podłożem do momentu dotknięcia przez kulę ziemi.
Gracz drużyny przeciwnej staje w okręgu i stara się umieścić swoja kulę bliżej świnki niż przeciwnik albo wybić kule przeciwnika. Kula bliższa świnki prowadzi.

Grę kontynuuje drużyna, której kula po pierwszej kolejce rzutów jest najdalej od świnki. Robi to do momentu umieszczenia swojej kuli bliżej świnki lub może zrezygnować ze swojej kolejki.
Gdy drużynie przegrywającej skończą się kule lub zrezygnuje ze swojej kolejki, drużyna przeciwna stara się umieścić resztę swoich kul bliżej świnki lub rezygnuje ze swojej kolejki.

Kiedy oba zespoły nie mają już kul następuje obliczenie punktów. Wygrywający zespół dostaje tyle punktów, ile kul umieścił bliżej świnki niż drużyna przeciwna.
Gracz z drużyny, która wygrała rzuca "świnkę". Wygrywa zespół, który pierwszy zgromadzi 13 punktów.
Dopuszczalne są wszelkie odstępstwa od powyższego regulaminu w celu polepszenia zabawy.


Zestaw zawiera:
6 kul + kula świnka + instrukcja + eleganckie drewniane pudełko

Zapytaj o produkt
  • Opinie klientów (0)
Masz ten produkt? Pomóż innym w wyborze