Gra Superfarmer Granna
Gra Superfarmer Granna
37,00
39,00
Gra Superfarmer Granna
     Zobacz opinie (3)
GRANNA
-5%

Gra Superfarmer Granna

GRANNA 00175

Opcje:

37,00
39,00
Ilość:
Dostępność: W magazynie. Wysyłka JUTRO
Koszt dostawy: 9,50

Kultowa gra edukacyjna dla całej rodziny!

Superfarmer to gra, która powstała w Warszawie w 1943 roku. Nosiła wtedy tytuł "Hodowla zwierzątek". Jej autorem jest wybitny polski matematyk, profesor Karol Borsuk. Gdy Niemcy zamknęli Uniwersytet Warszawski, profesor został bez pracy. W czasie wojny ludzie dokonywali cudów pomysłowości w poszukiwaniu źródeł utrzymania. Pomysłem profesora na ratowanie budżetu rodzinnego była sprzedaż gry. Zestawy do "Hodowli zwierzątek" przygotowywała metodami domowymi żona profesora, pani Zofia Borsukowa. Autorką rysunków zwierzątek była pani Janina Śliwicka. Gra zyskała wielką popularność - najpierw wśród przyjaciół rodziny, a potem w coraz szerszych kręgach osób znajomych i nieznajomych. W domu państwa Borsuków rozdzwonił się telefon, a w słuchawce, co i rusz można było usłyszeć pytanie: Czy to hodowla zwierzątek? Po potwierdzeniu następowało zamówienie i gry trafiały do sklepu.

Gra bawiła nie tylko dzieci, wciągała także dorosłych, pomagając im przetrwać smutne okupacyjne wieczory. Oryginalne egzemplarze gry spłonęły wraz z miastem w czasie powstania warszawskiego, w sierpniu 1944 roku. Szczęśliwie jeden z egzemplarzy zachował się poza Warszawą i wiele lat po wojnie wrócił do rodziny Borsuków.

W czerwcu 1997 roku z inicjatywy pani Zofii Borsukowej, z okazji jej 90 urodzin oraz w 15 rocznicę śmierci profesora Karola Borsuka "Hodowla zwierzątek" została wydana przez Grannę pod tytułem "Superfarmer", by bawić kolejne pokolenia dzieci i rodziców.

Wiek dziecka: 6-99 lat

Ilość graczy: 2-6

Czas gry: około 30 minut

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA:

  • 2 dwunastościenne kostki
  • 128 kartoników z ilustracjami zwierząt
  • instrukcja

Gra Superfarmer Granna opinie:

Dodaj swoją opinię
asia
22.11.2017
Świetna gra, cała moja rodzina ja uwielbia, kupiłam trzecią. Polecam
moni
21.12.2016
Super. Dzieciaki zadowolone.
Aneta
07.12.2016
Szybka realizacja zamówienia. Polecam
Model: 00175
Kod EAN: 5900221001754
Jeżeli masz wątpliwości dotyczące tego produktu, wykorzystaj poniższy formularz lub skontaktuj się z nami telefonicznie.

Zapytaj o produkt:
Gra Superfarmer Granna
Nazwa nadawcy:
E-mail nadawcy:
Wiadomość:
Powiadomienie o dostępności

Podaj nam swój adres e-mail. Powiadomimy Cię, kiedy produkt będzie dostępny.

Podobne produktyInne produkty z tej kategorii